گزارش برگزاری نشست هم‌اندیشی" توسعۀ ناحیه‌محور و توانمندسازی اجتماعی (آموزه‌هایی از تجارب جهانی) "

پیوستاندازهزمان ارسال
PDF icon 1396-56)گزارش هم‌اندیشی جناب آقای دکتر صابر شیبانی.pdf322.73 KB1396/11/02 - 8:29

ارائهکننده: " جناب آقای دکتر صابر شیبانی "

در تاریخ 22/08/1396 نشست هم‌اندیشی با دعوت " میز بازنشستگی و بازنشستگان " گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی توسط " جناب آقای دکتر صابر شیبانی " (عضو محترم هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و مشاور مدیرعامل ساتا) با حضور جمعی از مسئولان، صاحب‌نظران و مدعوین محترم نیروهای مسلح و سایر واحدها و سازمان‌های کشوری در محل سالن جلسات مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی واقع در دانشگاه عالی دفاع ملّی برگزار شد.

در این نشست ابتدا " جناب دکتر شیبانی " با کمک پاورپوینت مطالبی را درخصوص محورهای زیر ارائه فرمودند:

 

  1. ایشان در ابتدا تعاریفی از توانمندسازی را ارائه نمودند.
  2. ارتقای توان نهادهای دولتی و عمومی برای توانمندسازی و ارتقای کیفی و کمی روابط متقابل جوامع محلّی، نهادهای دولتی و غیردولتی در سطوح محلّی، منطقه‌ای و ملّی در برخی از کشورهای منتخب بیان شد.
  3. برای توانمندسازی دولت، بخش خصوصی و نهادهای مدنی باید مشارکت نمایند که در این رابطه الگویی را ارائه نمودند و به نقش و وظایف هر سه نهاد اشاره کردند.
  4. پیوستگی راهبردهای اقتصادی، اجتماعی و محیطی در توسعۀ پایدار مطرح شد و به تجربیات کشورهای انگلستان، دانمارک، هلند، فرانسه و ... اشاره کردند.
  5. تقویت امنیت عمومی با استفاده از توزیع مناسب و پایدار قدرت در ساختار سیاسی و حاکمیت عمومی.
  6. برای توانمندسازی کشور و مردم باید از همۀ منابع انسانی، اجتماعی، اقتصادی، بین‌المللی، ملّی و استانی بهره‌گیری شود.
  7. اعتبارات خُرد را تعریف نمودند و نحوۀ بهره‌گیری از آن برای توانمدسازی و دلایل استفاده از آن را نیز توضیح دادند.
  8. در پایان به تجربۀ موفّق "گرامین بانک" در کشورهای بنگلادش و هندوستان اشاره کردند.

 

سپس حاضرین در نشست سئوال‌ها، نقطه‌نظرها و پیشنهادهای خود را درخصوص مطالب سخنرانی انجام شده، مطرح و ایشان نیز پاسخ سئوال‌های مطرح شده را ارائه و در یک گفتگوی چالشی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

در پایان جلسه اعلام گردید که مسائل و مشکلات بازنشستگان در کشور و نیروهای مسلح فراوان و گسترده است و میز بازنشستگی و بازنشستگان گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ستادکل نیروهای مسلح می‌بایستی در این رابطه کارهای پژوهشی و مطالعاتی زیادی انجام دهد به همین منظور از کلیۀ صاحب‌نظران و پژوهشگران گرامی دعوت به همکاری می‌نماید.