ارديبهشت 1394

حسین دهقان، وزیر دفاع ایران با ابراز اطمینان از توانایی نیروهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی گفته است که داعش، توان و ظرفیت تهدید مرزهای ایران را ندارد.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 08:03

انفجار انتحاری در نزدیکی مسجد شیعیان شهر دمام در شرق عربستان سعودی دست کم چهار کشته بر جای گذاشته است. طبق اعلام وزارت کشور عربستان، بمبگذار که سوار بر خودرو بوده، بیرون از مسجد العنود و به هنگام نماز ظهر خود را منفجر کرده است. شاهدان عینی می گویند مهاجم لباس زنانه به تن داشته است.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:58

وزیر اطلاعات ایران روز جمعه با ارائه گزارشی کوتاه از عملکرد نهاد تحت امرش در ماه های گذشته، از کشف و انحلال چند گروه مرتبط با داعش در ایران خبر داد.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:57

شبه نظامیان القاعده و متحدان آنها روز پنج شنبه پس از یک نبرد سنگین در سوریه توانستند شهر اریحا را تصرف کرده و به این ترتیب کنترل تمام استان ادلب را در دست گیرند. اریحا آخرین شهر استان ادلب بود که همچنان توسط دولت بشار اسد اداره می شد.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:52

شبه نظامیان اسلام گرای سوری به پیشروی خود در استان ادلب واقع در شمال غربی سوریه ادامه داده و شهر اریحا در این استان را به تصرف خود در آوردند.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:49

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور گفت: «اگر روشن نباشد که بازرسی از تمامی تأسیسات ایران از جمله تأسیسات نظامی ممکن است، فرانسه [توافق] را نخواهد پذیرفت.»

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:44

عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران گفت: «ما می‌خواهیم به توافقی خوب دست یابیم که همه جزییات مطلوبمان را برآورده سازد.» به گفته عراقچی، ممکن است گفت‌وگوها تا مهلت تعیین شده در سی‌ ژوئن، به نتیجه نرسند.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:41

دمشق پیشنهاد می کند ائتلاف تحت حمایت روسیه و دیگر کشور های دوست سوریه برای مبارزه با شبه نظامیان عضو گروه تروریستی "دولت اسلامی" موسوم به داعش تشکیل شود.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:28

اعضای گروه تروریستی "دولت اسلامی" موسوم به داعش پالایشگاه بیجی، بزرگترین پالایشگاه عراق را آتش زدند. داعشی ها این کار را برای جلوگیری از پیشروی ارتش دولتی عراق به سوی مواضع آنها انجام دادند. به گفته ساکنان محل دود غلیظی از این پالایشگاه به آسمان بلند می شود.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:25

در تازه ترین حملات هوایی عربستان سعودی در یمن، دست کم ۸۰ نفر جان باختند که بیشتر آنها غیرنظامی بودند. به گزارش منابع خبری، در شهر صنعا، پایتخت یمن که در اختیار شیعیان حوثی قرار دارد، حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی جان ۴۳ نفر را گرفت.

شنبه, 9 خرداد, 1394 - 07:24

آیت ‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در دیداری که در شروع آخرین دوره نهم مجلس شورای اسلامی با قانونگذاران ایران داشتند تأکید کردند: «برای موضوع هسته ‌ای راه حل‌ هایی وجود دارد که همه آنها منوط به تکیه بر ظرفیت‌ های داخلی و تقویت تولید است.» آیت الله خامنه ‌ای بر لزوم تعامل با دیگر قوا، ب

پنجشنبه, 7 خرداد, 1394 - 09:01

حملات ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی در روز چهارشنبه به یمن، دست کم ۸۰ کشته و صدها زخمی برجای گذاشت.

پنجشنبه, 7 خرداد, 1394 - 08:58

صفحه‌ها